ВКЛАДНИК БАНКА-БАНКРУТА ВЖЕ ВИГРАВ У НБУ В СУДІ 230 ТИС ГРН., НА КОНУ ЩЕ 500 ТИС ГРН.

18 листопада Господарський суд м. Києва порушив провадження у справі за позовом ТОВ «Євротранском» до держави в особі НБУ про відшкодування шкоди в розмірі 501,3 тис грн. Як третя особа у справі на стороні Нацбанку залучений «Брокбізнесбанк».

При цьому 21 жовтня Вищий адмінсуд відхилив касаційну скаргу НБУ на рішення судів нижчих інстанцій у справі за позовом того ж таки ТОВ «Євротранском», які визнали (цитата) «протиправною бездіяльність Національного банку України у період з 01.07.2011 по 28.02.2014 щодо не вжиття належних заходів забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів щодо безпеки збереження коштів на банківських рахунках ПАТ «Брокбізнесбанк»», яка виразилась у порушенні строків:

— проведення інспекційної планової перевірки ПАТ «Брокбізнесбанк» не рідше одного разу на 36 місяців;
— надання ПАТ «Брокбізнесбанк» результатів інспекційної перевірки за період з 01.07.2008 по 01.08.2013, встановлених статтею 19 Господарського кодексу України;
— повідомлення ПАТ «Брокбізнесбанк» про встановлення рейтингової оцінки за системою САМЕLS за результатами інспекційної перевірки за період з 01.07.2008 по 01.08.2013.

«Визнано протиправною бездіяльність Національного банку України в період листопада 2013 року — лютого 2014 року щодо невжиття адекватних, негайних та рішучих дій, неприйняття своєчасно рішення про застосування адекватного заходу впливу до ПАТ «Брокбізнесбанк» на підставі проведеної перевірки та складеного Звіту про інспектування ПАТ «Брокбізнесбанк» за період з 01.07.2008 по 01.08.2013 та встановленої рейтингової оцінки САМЕLS, що є порушенням вимог статті 73 Закону України «Про банки та банківську діяльність», «Положення про порядок визначення рейтингових оцінок за рейтинговою системою САМЕLS», — констатується в матеріалах справи.

Нагадаємо, нещодавно в інтерв’ю агентству УНІАН заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Андрій Оленчик таким чином відповів на питання журналіста, чи існує ймовірність виплат державою відшкодування великим вкладникам збанкрутілих банків, враховуючи рішення ВАСУ по позову вкладника «Брокбізнесбанку»:

«Навіть не хочу на цю тему фантазувати. Поживемо побачимо. Прецедент сам по собі досить цікавий, але це зараз ближче до сфери не експертних оцінок, а букмекерського бізнесу — спробувати вгадати, чим все закінчиться, з урахуванням специфіки нашої судової системи. Я не ризикну робити ставки в цій гонці», — констатував чільний представник ФГВФО.
Источник http://finbalance.com.ua/news/Vkladnik-banka-bankruta-vzhe-vihrav-u-NBU-v-sudi-230-tis-hrn-na-konu-shche-500-tis-hrn

Заказать консультацию бесплатно

Имя

Телефон

×